__________________________________________________________________________________________________________________________________________

  "Laserové značení" označuje značení nebo označování obrobků a materiálů laserovým paprskem. V tomto ohledu se odlišují různé procesy, jako je gravírování, odstraňování, barvení, žíhání a pěnění. V závislosti na materiálu a požadavcích na kvalitu má každý z těchto postupů své vlastní výhody a nevýhody.
  laserové značení také nabízí bezkonkurenční výhody, neboť nevyžadují žádné instalační náklady ani náročné a drahé přípravné práce. I cenové náklady zůstávají neměnné a to bez ohledu na to, zda vyrábíte 1 nebo 1000 kusů.
  Laserové systémy nabízejí velkou rozmanitost značení. Nejen v průmyslových odvětvích, jako je automobilový průmysl, elektronika, výroba nástrojů a farmacie.
  Se systémy Panasonic najdeme správné řešení pro téměř jakoukoli představitelnou aplikaci. Svou roli mají také v oblasti jako je obrábění šperků, hodinek, medailí a mincí. Nabízíme nejen laserové značení na jakýkoli materiál, ale také řezání vícevrstvých fólií s takzvanou metodou řezání krasem. Tuto metodu lze použít například k výrobě štítků.


  Vysoce přesné označení v konstantní kvalitě

  Díky vysoké přesnosti laserového značení se dokonce i velmi jemná grafika, 1bodové písmo a velmi malá geometrie stanou zřetelně čitelnými. Laserové značení zároveň zajišťuje konstantní a vysoce kvalitní výsledky.


  Vysoká rychlost značení

  Laserové značení je jedním z nejrychlejších značících procesů dostupných na trhu. Výsledkem je vysoká produktivita a přínosy při výrobě. V závislosti na struktuře a velikosti materiálu mohou být k dalšímu zvýšení rychlosti použity různé laserové zdroje a systémy.


  Odolné označení

  Laserové leptání je trvalé a zároveň odolné proti oděru, teplu a kyselinám. V závislosti na nastavení parametrů laseru mohou být některé materiály označeny i bez poškození povrchu.

   Pracovní princip systému je založen na excitaci (čerpání) laserového aktivního média, v tomto případě oxidu uhličitého, prostřednictvím vnější energie. Excitační energie iniciuje jaderné procesy, které vyústí v sérii reakcí, které na konci vyzařují laserové světlo. Je vhodný pro řezání a značení skla a pryskyřičných materiálů.

   1: Napájení 2: Oxid uhličitý 3:Elektrody 4:Zrcadlo 5: Reflexní zrcátko 6: Laserový paprsek

   co2

   Životnost 100 000hodin, Bezúdržbový, Účinnost přeměny energie 30%,
   Chlazený vzduchem


   Vláknový laser je speciální druh pevného laseru s čerpanou diodou. Jádro vlákna slouží jako aktivní médium, a díky tomu je sycené ytterbiem (Yb). Diody s dlouhou životností poskytují světlo, které aktivují medium tak aby produkovalo a zesilovalo laserové světlo uvnitř vlákna. Tyto diody se aktivují pouze během značení díky čemuž je zajištěna dlouhá životnost ( více než 100 000 hodin). Použití konstrukce systému FAYb s aktivním médiem uvnitř vlnovodu (sklolaminát) obchází tepelné problémy běžných polovodičových laserů, které mají při náročném značení. Pro tento systém je dostačujícím jednoduché chlazení vzduchem i při vysokých hodnotách a špičkových výsledcích.


   1: Hlavní oscilátor 2: Zvětšený pohled 3: Výstup laseru 4: Čerpání záření
   5: Laserové záření 6: Laserové vlákno 7: Pumpovaná dioda s dlouhou životností
   (aktivuje se pouze při značení)

   vlaknovy

   Laserový paprsek umožňuje řízené tavení plastů a fólií a vytváří průhledné a utěsněné řezné hrany. Pomocí laseru můžete přesně vytvořit i nejmenší poloměr a vytvářet jednoduché geometrie při vysoké rychlosti. Během řezání laserem se na médium nevyvíjí žádný tlak nástrojem. Celý proces je bezkontaktní a v důsledku toho je konečný produkt dokonalý. Na rozdíl od práce s razidlem nebo nožem, laserové řezání neštěpí barvu z konečného výrobku.
   Tato metoda popisování odstraňuje vrstvy materiálu a vytváří prohlubně v povrchu. Vzhledem k velmi vysoké hustotě výkonu laserového záření dochází k místnímu odpařování nebo vyloučení taveniny. Touto metodou popisování mohou být značeny dokonce i velmi tvrdé kovové materiály nebo keramika. Hloubku prohlubně lze řídit parametry zpracování. Gravírování nepodléhá opotřebení. Z tohoto důvodu se metoda běžně používá pro součásti, které jsou předmětem obrušování nebo během antikorozní úpravy dílů.
   Kovy, jako je nerezová ocel nebo titan, jsou lokálně ohřívané laserem, což vede ke změnám mikrostruktury a vytváření oxidové vrstvy. Tyto dva faktory vytvářejí barevné značení. V závislosti na teplotě a tloušťce vrstvy oxidu vytváří tato metoda různé barvy jako žlutá, zelená, červená, modrá a dokonce i černá. Černé značení dosahuje nejvyššího kontrastu, nepodléhá opotřebení a povrch zůstává naprosto hladký, protože není odstraněn žádný materiál. Tato metoda značení se používá vždy tam, kde povrch nesmí být poškozen. chirurgické nástroje, kuličková ložiska a hydraulické válce.
   Metoda značení pěněním je možná pouze u některých syntetických materiálů. Laserový paprsek lokálně taví syntetický materiál a v důsledku odpařování uhlíků a aditiv se vytvářejí malé bublinky plynu, které vypěňují syntetický materiál. Rychlost chlazení je dostatečně vysoká, aby se bubliny pevně uzavřely. Tímto způsobem se vytvoří zvýrazněné značení. Dopadající světlo se v této "pěně" odráží a značení je jasné a s vysokým kontrastem i na tmavých plastech.
   Karbonizace je termochemická reakce, která rozkládá uhlíkové sloučeniny a uvolňuje uhlík. Karbonizace se používá pro světlé plasty a organické materiály (papír, lepenka, dřevo a kůže), kde je dosažitelný barevný efekt od jasného až po tmavý.
   Tato metoda značení funguje jako nepřímé značení vrstvených materiálů, např. eloxovaný hliník, laserové značkovací fólie a lakované základní materiály. Laserový paprsek odstraní již aplikované krycí vrstvy odpařením a znovu se tak objeví základní materiály, což vede k značkovacímu efektu. Tato metoda se často používá v aplikacích automobilového průmyslu k vytvoření denního/nočního designu přístrojových desek. Odstraněním vrstev laku se uživatelské symboly aplikují na podsvícené, průsvitné plasty. Další aplikací je popisování laserových značkovacích fólií k vytvoření samolepicích štítků. Během tohoto procesu může být laserový paprsek použit nejen pro popisování, ale také pro řezání filmu.
  Povaha a složitost materiálu určují, který laserový systém je třeba použít. Naši experti vám v každém případě poskytnou perfektní řešení. Ať už jde o plasty, kov, sklo, keramiku, dřevo, textil nebo kůži. NAŠÍ SILNOU STRÁNKOU JE NALEZENÍ NEJLEPŠÍHO SYSTÉMU LASEROVÉHO POPISOVÁNÍ A SPRÁVNÉHO POSTUPU.
   Laser funguje mnoho let, zejména pokud jde o laserové gravírování a laserové značení kovů. Pomocí laseru mohou být přesně, čitelně a rychle označeny nejen měkké kovy, jako je hliník, ale i ocel nebo velmi tvrdé slitiny. U některých kovů, jako jsou slitiny oceli, je dokonce možné, pomocí žíhání, provést značení odolné proti korozi, aniž by došlo k poškození konstrukce povrchu. Vysoké výstupní výkony zvládají i speciální požadavky jako je třeba hluboké gravírování. Pomocí laserů jsou kovové výrobky značeny v široké škále průmyslových odvětví. Aplikace se pohybují od označení průmyslově vyráběných sériových výrobků pro sledovatelnost až po personalizaci reklamních předmětů s logy nebo názvy. Laserová aplikace při značení kovů se typicky používá k označení výrobků s vlastnostmi a kódy sledovatelnosti. Tyto aplikace lze nalézt v elektronickém a elektrotechnickém průmyslu, strojírenství a výrobě nářadí, zpracování plechů, zdravotnické techniky, propagačních materiálů, šperků a automobilového průmyslu. Další použití značení kovů - Barevné značení nerezové oceli ( např. nože, loga, ozdoby, plagiátorské ochranné prvky) - Rytí a barvení eloxovaného hliníku ( Štítky, propagační předměty, Grafika na obaly mobilů )
   Pro popisování na plasty bez oděru a s vysokým kontrastem je možné použít pěnění materiálu, karbonizaci nebo bělení. Nezávisle na aplikaci vybereme vláknový nebo CO2 laser zaručující vždy vysoce kvalitní výsledky. Plastické hmoty mohou být laserem označeny nebo gravírovány různými způsoby. Pomocí vláknového laseru můžete označit mnoho různých komerčně používaných plastů, jako je polykarbonát, ABS, polyamid a mnoho dalších. Povrchová úprava je trvalá, rychlá a vysoce kvalitní. Laserem lze označit i velmi malé a nepřístupné prostory pomocí kódů či grafiky ve vysokém rozlišení.
   Akryl (PMMA) je ideální pro projekty laserového zpracování, jako jsou osvětlená reklama. Bez dalšího dodatečného zpracování můžete velmi kvalitně a efektivně řezat akrylové panely až do tloušťky 25mm. Pomocí CO2 laseru můžete akrylové produkty gravírovat. Vláknový laser zase umožní změny barvy.
   Lamináty jsou obzvláště oblíbené pro laserové gravírování, protože jsou vhodné jak pro interiérové, tak i exteriérové aplikace a jsou k dispozici v mnoha barvách s různými efekty. Lamináty jsou 2- nebo 3-vrstvé plasty. Jsou vyrobeny z jádrové vrstvy modifikovaného akrylu, který byl potažen tenkou horní vrstvou. Proces gravírování odhaluje vnitřní barvu materiálu.
   Pěny z polyesteru (PES), polyethylenu (PE) nebo polyuretanu (PUR) jsou vhodné pro laserové řezání, laserové gravírování a laserové značení. Pěna se používá pro vložky kufrů nebo polstrování a pro těsnění. Kromě toho se laserová řezná pěna používá například pro umělecké aplikace, například suvenýry nebo fotorámečky.
   Sklo a keramika je velmi náchylný materiál. Díky zákazníkům společnosti Panasonic a přísným pravidlům v oborech jejich působnosti. Přišla společnost Panasonic s vývojem technologie pro popis skla s vysokým kontrastem bez vzniku trhlin.
   Stále více a více potravin se označuje laserem. Zvláště v odvětví biopotravin se stále více stává přírodní značení velmi populárním. Označení laserem navíc nahrazuje plastové obaly nebo samolepky, které poškozují životní prostředí. Lze použít pro přímé označování ovoce a zeleniny - například při odlišení organických potravin od konvenčních druhů ovoce a zeleniny. Navíc značení laserem nabízí možnost použití loga nebo personalizovaných štítků s jednoduchou možností změny bez vícenákladů.
   Kůže se používá při výrobě oděvů, dárkových předmětů a dekorací. Při řezání kůže laser roztaví materiál. Výsledkem jsou čisté a dokonale utěsněné hrany. Laserové gravírování na kůži vytváří neuvěřitelně hmatový efekt, což usnadňuje přizpůsobení nebo speciální úpravu konečného produktu.
   Laserové řezání a laserové gravírování otevírají neomezené možnosti pro konečnou úpravu papíru. Když zpracováváte papír pomocí laseru, můžete vylepšit pohlednice, obaly na knihy nebo dárkové obaly. Lasery mohou také papír děrovat, což otevírá ještě více designových možností.
   Laser je schopen gravírovat velmi malé značení ve vysokém rozlišení. Lze tak použít pro značení malými fonty a logy. Kromě značení umožňuje laser rychle a efektivně zpracovat gumu za nízkou cenu ať už vyrábíte jeden kus nebo tisíc. Dobrou volbou je také pro výrobu razítek a rytých tiskových forem.
   Laserové gravírování na kameni je zvláště účinné s tmavými, leštěnými přírodními kameny jako mramor a čedič. Čím je kámen homogennější a jemněji zrnitý, tím lepší budou výsledky. Na bílý mramor lze vytvářen hezké stálé rytiny. Laserové řezání kamene není možné.
   Laser je velmi přesný a flexibilní proto je vhodný i pro zpracování textilií. Laserový paprsek při řezu roztaví materiál a vede k čistým, dokonale utěsněným okrajům. Laserové gravírování vytváří hmatatelný rytý efekt. A tak mohou být konečné produkty opatřeny speciální povrchovou úpravou.
   Lasery jsou extrémně všestranné nástroje pro zpracování dřeva. Lze vytvářet světlé nebo tmavé řezné hrany. A tak kromě konstrukčních účelů je možné je použít i k úpravě designu.

   Automatizované výrobní linky jsou základem, na kterém je postaven trvalý úspěch v automobilovém průmyslu. Všechny komponenty musí být extrémně účinné a odolné. Laserové systémy Panasonic jsou extrémně spolehlivé při laserovém značení, např. pokud jde o zajištění sledovatelnosti jednotlivých komponentů. Schopnost popisovat širokou škálu produktů má rovněž zásadní význam v automobilovém průmyslu; řešením je použití vláknových laserů a CO2 laserů pro popisování.


   Kromě laserového značení částí a součástí, které jsou prováděny za účelem zajištění kvality nebo sledovatelnosti. Se laserové značení v automobilovém průmyslu používá také pro konstrukční (designové ) účely.

   • • Vyřezávání dílů z fólií
   • • Vyřezávání a gravírování pěnových částí

   Motorový rozvodový řetěz s laserovým gravírováním


   Dokonce i na nejmenších článcích řetězů je možná trvale přesná značka pro identifikaci produktu. Řada LP-S je zvláště vhodná pro tento druh značení díky optimálním parametrům paprsku pro popisování na kov. Výstupní výkon až 50 W umožňuje přesné značení s vysokou rychlostí skenování.

   retez


   Data Matrix kód na bloku válců


   Tento 2D kód je značen laserovým popisovačem Panasonic a obsahuje sériová a dávková čísla, výrobní data a podobné informace o výrobku. To zaručuje jednoznačnou identifikaci produktu během sledovacích procesů. Aby se dosáhlo co největšího kontrastu, je před gravírováním 2D kódu povrch dílu vyčištěn speciální laserovou technologií.

   datamatrix


   Gravírování laserem na ojnici
   I po řadě let je značení na ojnici perfektně čitelné navzdory abrazivnímu opotřebení, které je důsledkem konstantního styku s palivy, mazivy a mikročásticemi.

   ojnice

   Jazýčky zámků zpracovávané různými metodami
   Značení bezpečnostních automobilových komponentů, jako je toto, je pro laserové popisovače velice náročným úkolem. Kromě řešení trojrozměrného designu komponentu musí laserový popisovací systém v každém jednotlivém kroku zpracování také zajistit různé metody zpracování. Díky své jedinečné technologii MOFPA řídí LP-Z nekorozivní laserové žíhání, odstraňování vrstev, pěnění a gravírování plastů pouze v jednom výrobním kroku. To přináší vyšší výkonost a zvýšení produktivity výrobních procesů.

   pasy

   Design den/noc pro uživatelské rozhraní v automobilovém průmyslu
   Při této metodě je důležité, aby byl laser při odstraňování vrstev laku bez spalování plastů pod nimi velmi přesný. Laserový popisovač LP-Z s technologií MOFPA a 3D funkcí je pro tyto aplikace v automobilovém průmyslu dokonale vhodný.

   radio

   Značení v elektronice
   Odvětví průmyslu, která podléhají rychlým změnám a ve kterých zákazníci vyžadují vysokou produktivitu, jsou především závislé na inovativních řešeních. Výrobky v elektronickém a polovodičovém průmyslu jsou většinou výrobky z masového trhu, které jsou vyráběny plně a automaticky ve velkých počtech. Mnoho částí, jako jsou součásti SMD, jsou velmi malé a musí být označeny velkým množstvím informací. Je tedy potřeba citlivá práce s vysokou přesností a vysoce kontrastní značení s malými prostorovými tolerancemi. Pro tento účel se používají malé, složité 2D datové matice, které musí být trvalé a snadno čitelné. Vzhledem k těmto požadavkům se stalo laserové značení v elektronice již standardem.


   Elektronické součástky a desky s plošnými spoji jsou pomocí laseru označeny trvale a jsou velmi odolné i pájení. Další aplikací v elektronickém průmyslu je laserové řezání elektrických izolačních folií zpomalujících hoření, které působí jako oddělovač mezi elektronickými součástmi a deskami plošných spojů. V konstrukci prototypu nabízí laser CO₂ výhody oproti běžným metodám, jako je děrování.


   Laserové gravírování na kondenzátory
   Náš zákazník Fischer & Tausche Capacitors vyrábí širokou škálu kondenzátorů s různými výkonnostními stupni, konstrukcemi, variantami konektorů, stejně jako speciální řešení. Pokud jde o značení výrobků, jejich široký sortiment vyžaduje vysokou flexibilitu. Ale to pro systémy laserového značení Panasonic není náročný úkol. Systémy laserových popisovačů 3D řady LP-Z lze nastavit individuálně pro každou velikost a tvar kondenzátoru. Definování mechanické vzdálenosti není nutné. Dokonce i nejmenší kód DMC na nejmenších kondenzátorech je dokonale laserem vyryt a lze jej bez problémů číst. Díky laserovým popisovacím systémům Panasonic může FTCAP nabídnout svým zákazníkům jakýkoliv typ speciální výroby.

   kondenzator

   Odstranění vrstvy na keramických kondenzátorech
   Odstranění vrstev z keramických kondenzátorů je typickou aplikací z elektrotechnického průmyslu. Zvláště velmi malé díly vyžadují vysoce přesné zpracování. Díky našim CO2 laserům a jejich malým průměrům paprsku dosahujeme úžasně dobré výsledky.

   kondenzator2

   Laserové diody
   Laserové popisování je ziskovým a bezpečným procesem značení. Značené znaky mají velmi vysokou kvalitu i na těch nejmenších dílech. Tím je zajištěna trvalá a úplná sledovatelnost i identifikace.

   diody

   Desky plošných spojů
   Konstantní a vůči pájení odolné značení, jako na této desce, umožňuje bezchybnou identifikaci a sledovatelnost během celého výrobního procesu a životního cyklu. Tímto způsobem je zajištěna kvalita bez kompromisů.

   plosne spoje

   Popisování integrovaných obvodů
   U elektronických součástek se obsah značení pohybuje od komplexních kódů typu Data Matrix a alfanumerických znaků až po speciální zákaznický obsah. Tyto požadavky dokáží splnit pouze laserové popisovače s vysokou kvalitou výstupu a s vysokou rychlostí.

   integrovaný obvod

   Ve strojírenství se často používají části a součásti odolných materiálů. Nástroje soustružení, vrtání a frézování jsou vystaveny silnému namáhání. Označení na těchto přesných nástrojích musí být také schopno odolat těmto namáháním. Zvláště pokud jde o zaručení sledovatelnosti je laserové značení perfektní. Je trvalé a odolné - dokonce i mechanickému namáhání nebo vlivu počasí. Může být použito pro všechny formy a na téměř jakémkoli materiálu.

   Laserové značení nabízí některé rozhodující výhody oproti jiným metodám, jako je leptání nebo razítko:

   • Konzistentní kvalita a čitelnost označení s absolutní trvanlivostí v závislosti na volbě procesu bez změny vlastností obrobku
   • Čisté metody zpracování bez spotřebního materiálu
   • Flexibilita v mnoha rozměrech (značení obsahu, součástí nebo tvaru nástroje, materiálu)
   • Nízká cena za označení pro jednotlivé položky nebo sériovou výrobu

   Při označování obráběcích nástrojů je obzvláště důležité, aby povrch nástroje nebyl poškozen. Zde může laser plně využít své výhody. Během žíhání se povrchová úprava nástroje nezmění


   Existují přesvědčivá řešení i pro ty nejtvrdší materiály. Vláknové laserové popisovače společnosti Panasonic jsou předurčeny zejména k tomu, aby prokazovaly svou sílu a schopnosti odolávat drsným podmínkám prostředí při výrobě nástrojů. Díky tomu je řada LP-S obzvláště vhodná pro vysokorychlostní značení a hluboké gravírování kovu. Tyto typy metod vstupují do hry při výrobě a značení ozubených kol, spojovacích dílů, řetězů, tvarovek, vrtáků a lékařských nástrojů. Černé značení, pro které společnost Panasonic vyvinula své prvotřídní laserové popisovací systémy, hraje také klíčovou roli v průmyslu nástrojáren.


   Ložiska


   Při vyvážení je důležitý každý gram. Při označení laserem neriskujete vychýlení rotace kvůli váze ( například etikety)
   Obrovské síly působí na kuličková a válečková ložiska. Laserové značení je ideální pro vytváření identifikačních štítků, protože je extrémně odolné vůči tepelnému a mechanickému namáhání. Laserové značení je velmi odolné a stále čitelné na všech materiálech jako: na nerezové oceli, kalených a povrstvených kovech, plastech a keramice

   Černé popisování na vrtácích HSS


   Pro vrtáky z vysokorychlostní oceli se nejlépe hodí černé značení, protože pouze kvalitní značení může zajistit přesné natočení vrtačky bez jakýchkoliv odchylek. Za tímto účelem společnost Panasonic vyvinula speciální laserový popisovací systém LP-SW. Značení má vynikající kvalitu povrchu a nepodléhá opotřebení. Tímto způsobem lze dosáhnout vysoké životnosti značení a identifikace vrtáku.

   vrtak

   Stopkové frézy


   Stopkové frézy firmy Alpen Maykestag jsou značeny robustním a trvalým černým značením.
   Výhodou metody popisování laserem je jeho efektivita nákladů: Ihned po výrobním procesu může být výrobek předán k popisování. V běžných procesech jako je např. leptání, musí být nejprve zbaven maziv a olejů. Technologie laserového značení tak snižuje pracovní postupy a zvyšuje efektivitu výroby.

   frezka

   Spojování hadic


   Těsnění kvality "Made in Germany" má světovou proslulost. Díky černému popisování pomocí laserových popisovacích systémů společnosti Panasonic tato značka přetrvává po celou dobu životnosti výrobku.

   hadice

   Vyměnitelné destičky


   Vzhledem k tomu, že tento nástroj je vystaven špinavému prostředí a velkým silám, musí být laserové značení na vložkách robustní a trvale čitelné. Často jsou tyto nástroje pokryty tvrdými materiály jako karbid titanu (TiC) nebo nitrid titanu (TiN), aby se optimalizovala odolnost proti opotřebení a tepelná stabilita. Tyto tvrdé materiály mohou být bezchybně zpracovávány laserovými popisovači Panasonic.

   desticky

   UDI nebo "Unikátní identifikace zařízení" vychází z standardních kódů podle standardu ISO, které musí být specifikovány na zdravotnických prostředcích pro požadavky na vysledovatelnost. Skenováním kódu můžete získat informace, jako je název výrobce, odkaz na položku nebo datum vypršení platnosti. To umožňuje bezchybnou dokumentaci a pomáhá zajistit bezpečnost pacientů.


   Laserové značky jsou odolné vůči kyselinám, čisticím prostředkům nebo tělesným tekutinám. Vzhledem k tomu, že povrchová struktura zůstává nezměněna, v závislosti na procesu značení mohou být chirurgické nástroje snadno udržovány čisté a sterilní. Dokonce i implantáty, které zůstanou dlouho v těle si zachovají svou čitelnost.


   Laserové značení se již v mnoha oblastech lékařského průmyslu stává standardní technologií díky mnoha výhodám, které nabízí.


   U farmaceutických výrobků musí být vždy možné bezproblémově sledovat výrobní řetězce. Technologie LTF-C společnosti Panasonic byla vyvinuta pro značení skla. Tato technologie umožňuje individuální značení citlivých primárních obalů, na kterých jsou například zaznamenávána výrobní data. Tuto metodu lze použít k zabalení nepadělaných výrobků. Strojově čitelný maticový kód umístěný na injekční stříkačky představuje jednu z technických výzev, kterým farmaceutický průmysl čelí. Trvalé značení bez zbytků částic lze provést pomocí popisovacích řešení společnosti Panasonic. Jejich výborná čitelnost je také velmi působivá.


   Konektory


   Pro lékařské produkty je díky laserovému značení zajištěna sledovatelnost na 100 %. Konektory mohou být značeny vláknovým laserem společnosti Panasonic, aby bylo zajištěno jednoduché, bezpečné a sterilní připojení aseptických trubiček.

   konektor

   >Popisování chirurgických nástrojů


   Laserové popisovače Panasonic umožňují trvalý a biokompatibilní popis, které je ve farmaceutickém průmyslu nejdůležitější. Můžete snadno a přesně aplikovat různé obsahy, jako jsou rozměry a identifikace produktů.

   chirurgické nástroje

   Lékařské vybavení


   Pro splnění požadavků normy FDA a UDI musí být zdravotnická zařízení nejen jedinečně označena, ale musí splňovat i nejvyšší požadavky na kvalitu.
   Základními předpoklady jsou dokonale hygienické povrchy bez otřepů a zbytků materiálu.

   lekarske vybaveni

   Plastové blistry (PTP) značené laserem


   Kvůli předpisům EU musí být blistrové balení označeno jednoznačně. Údaje o reálném čase, jako jsou data expirace, čísla modelů apod., lze aplikovat popisovačem s CO2 laserem se zvýšenou čitelností a vysokými značkovacími rychlostmi.

   plastove blistry

   Typové čárové kódy


   Pomocí laserových popisovačů Panasonic můžete značit různé barové kódy, jako jsou GS1 Data Matrix, QR kód, Data Matrix, GS1-RSS a CODE 128 na různých materiálech. Všechny tyto čárové kódy zaručují jedinečnou identifikaci produktu, a tudíž důslednou sledovatelnost produktu.

   krabice

   Vysoce kvalitní laserové popisovače Panasonic jsou určeny pro průmyslové aplikace, které podléhají obzvláště vysokým nárokům na rychlost a funkčnost. Při výrobě a označování PET lahví, obalových pytlů nebo pryžových těsnění se obvykle setkáte s vysokými rychlostmi výrobních linek. V obalovém průmyslu jsou používané naše laserové popisovací systémy vybaveny rozhraním enkodéru. Tím je umožněno popisování typu on-the-fly (za pohybu) s rychlostí až 240 m/min. Umožňují synchronizovat popisovací rychlost a rychlost výrobní linky.


   Popisování PET lahví typu on-the-fly (za pohybu)

   Obalový průmysl je charakterizován vysokými výkony a rychle se pohybujícími předměty. Díky funkci "on-the-fly" (za pohybu) můžeme splnit požadavky těchto odvětví. Díky laserové popisovací technologii získávají PET lahve bezkontaktní značení bez mechanického namáhání. Díky kratší vlnové délce 9,3 μm je řada LP-400 ideální pro značení čistých plastů, jako jsou PET nebo PC.
   pet

   Pryskyřičné obaly


   Obaly se značně liší tvarem a obsahují mnoho různých typů informací, které je obtížné nebo neekonomické tisknout standardními metodami tisku. Příkladem jsou data expirace, čísla dávek a sériová číslo, jakož i loga značky a grafika.

   pryskyřice

   Kartonové obaly


   Farmaceutický průmysl předepisuje vnější obaly podle normy UDI-GS1 (Unique Device Identification). Během výroby se na kartonové krabice aplikuje barevná vrstva, která může být individuálně odstraněna laserovým popisovacím systémem. Důležitým bodem je to, že laser musí provést operaci odstranění tak vysokou rychlostí, aby nemusela být snížena rychlost balicího stroje. Takové aplikace jsou typicky realizovány v režimu "on-the-fly" (za pohybu).

   kartony

   Fóliové štítky a obaly


   Důležité informace, jako jsou čísla dávek a sériové číslo nebo datum expirace, musí být trvale aplikovány na obalové materiály. Nejlepším způsobem splnění tohoto požadavku je odstranění vrstev, což vytvoří značení s vysokým kontrastem, které zajišťuje optimální čitelnost. Během odstraňování vrstev zůstávají předměty uvnitř balení neporušené.

   folie

   Stále více a více potravin se označuje laserem. Zvláště v odvětví biopotravin se „přírodní značkování" - přímé označování ovoce a zeleniny – stává velice populárním. Například při odlišení organických potravin od konvenčních druhů ovoce a zeleniny. Označení laserem navíc nahrazuje plastové obaly nebo samolepky, které poškozují životní prostředí. Navíc značení potravin nebo přirozené značení nabízí možnost použití loga nebo personalizovaných štítků.

   vejce


   Potraviny, které jsou vhodné pro laserové značení

   • (organické) ovoce, jako jsou jablka, banány, ananas, atd.
   • (organická) zelenina, jako jsou okurky, squash, brambory atd.
   • pečivo (chléb)
   • maso a klobásy
   • mnoho dalších druhů potravin
   • sýry

   Přírodní značkování lze provádět na téměř všech potravinářských produktech. Přímé značení laserem je bezkontaktní, takže nemá vliv na kvalitu, chuť nebo trvanlivost potravin.


   S laserovou technologií mohou být potraviny přímo označeny různým obsahem. Výrobci potravinářských produktů mohou rychle a snadno přidávat informace o produktech (datum, datum původu, sklizeň nebo datum výroby atd.) S textem, čísly a kódy. Kromě informačního účelu, lze laserové značení použít také pro reklamní účely.

   avokado

   Při výrobě šperků se v současné době používá mnoho různých materiálů, zejména drahých kovů a slitin. Tradičně průmysl vždy pracoval s mnoha rytinami (vyráběnými mechanicky) nebo metodami, jako je leptání. V dnešní době jsou stále důležitější tvůrčí návrhy klenotů, včetně oblasti módních šperků. S laserovou technologií lze drahé kovy značit levně a efektivně.


   Hodinky

   Také v hodinářském průmyslu je velmi důležité značit díly napříč výrobou. Například čísla dílů, sériová čísla, kódy ale také dekorativní značky, jako jsou loga a grafika. Velmi jemné značení je třeba používat na komponenty strojního zařízení jako oscilační závaží, rámy, korunky, kryty, zádové skříně nebo ciferníky. Výhodou laseru je čitelnost a vysoká přesnost. Takže i ty nejmenší a filigránové laserové značení v náramkových hodinkách lze provádět efektivně, rychle a s vysokou přesností.
   Kromě toho mohou být pomocí CO2 laserů značeny kožené náramky, silikonové a elastické části hodin, jako jsou těsnění.

   Činnosti v oblasti reklamy a prototypů
   V malonákladové produkci se laserové značení, řezání a gravírování vyplatí. Vaše náklady na výrobu jednoho nebo 1000 kusů budou vždy stejné.

   • Výroba modelů a prototypů
   • Tvorba trofejí a cen
   • Promo produkty
   • Navázání na digitální tisk

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

Kontaktujte mě :

Kontrolný kód

i

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

Galerie a Videa

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení